TRANSPORT LOTNICZY

TRANSPORT LOTNICZY

TRANSPORT LOTNICZY


W sezonie 2020/2021korzystamy z lini lotniczych:


Warszawa Chopin /WAW/ - GRENOBLE /GNB/ - Linia lotnicza WIZZAIR


Warszawa Chopin /WAW/ - TURYN /TRN/ - Linia lotnicza WIZZAIR


Warszawa Chopin /WAW/ - GENEWA /GVA/ - Linia lotnicza PLL LOT


Kraków /KRK/ - Genewa - /GVA/ - Linia Lotnicza EASYJET


LINIE LOTNICZE WIZZAIR - WAW-GNB-WAW


Wylot z lotniska WARSZAWA CHOPIN (OKĘCIE) do GRENOBLE w sobotę o godzinie:

 

WAW - GNB 17.35-20.10

GNB - WAW 21.00-23.20

 

LINIE LOTNICZE WIZZAIR - WAW-TRN-WAW


Wylot z lotniska WARSZAWA CHOPIN (OKĘCIE) do TURYNU w sobotę o godzinie:WAW - TRN 06.10-08.30

TRN - WAW 09.05-11.15


LINIE LOTNICZE PLL LOT - WAW-GVA-WAW


Wylot z lotniska WARSZAWA CHOPIN (OKĘCIE) do GENEWY w sobotę o godzinie:

 

WAW - GVA 06.10-08.30

GVA - WAW 09.05-11.15


Odprawa oraz wejście na pokład


Odprawa rozpoczyna się na 2 godziny przed godziną odlotu i kończy się dokładnie 40 minut przed godziną odlotu. Jeżeli pasażer stawi się na stanowisku odprawy później niż 40 minut przed planowaną godziną odlotu, nie zostanie przyjęty na pokład, a jego rezerwacja zostanie anulowana bez prawa do zwrotu kosztów. Pasażerowie posiadający specjalne wymogi lub specjalne potrzeby muszą się stawić na stanowisku odprawy na 2 godziny przed planowanym odlotem. W innym razie możemy nie być w stanie dopełnić procedur odprawy w odpowiednim czasie umożliwiającym wejściem pasażera na pokład.


Dokumenty podróży


Wszystkie bilety lotnicze wystawiane są w wersji elektronicznej. Prosimy się udać z dokumentem tożsamości bezpośrednio do odprawy.


Po przylocie do Grenoble, Lyonu i Genevy, pasażerowie spotykają się z rezydentem Espace Trans na lotnisku, który zadba o transfer i zajmie się grupą docelowo.


Przydział miejsc


Wszystkie samoloty na kierunku Geneva posiadają jedną kabinę pasażerską i miejsca są wcześniej przydzielane. Możliwość wyboru miejsca będą mieć pasażerowie przybywający na stanowisko odprawy wcześniej.


Usługi na pokładzie


Przewoźnicy na wszystkich kierunkach nie oferują bezpłatnych posiłków w czasie lotu.Używanie sprzętu elektronicznego na pokładzie:


W czasie trwania lotu obowiązuje zakaz korzystania z następujących urządzeń elektronicznych:

 • przenośne radia FM i odbiorniki telewizyjne;
 • skanery;
 • telefony komórkowe;
 • urządzenia zdalnie sterowane (w tym zabawki);
 • nadajniki i odbiorniki radiowe;
 • przenośne odtwarzacze wideo;
 • odtwarzacze dysków CD, minidysków i CD-ROM;
 • radia CB;
 • drukarki komputerowe;
 • wskaźniki laserowe.

Następujących urządzeń elektronicznych można używać jedynie po osiągnięciu przez samolot wysokości rejsowej:

 • laptopy/komputery przenośne;
 • gry komputerowe;
 • kamery wideo.

Następujących urządzeń elektronicznych można używać w trakcie całego lotu bez ograniczeń:

 • rozruszniki serca;
 • aparaty słuchowe;
 • wszczepione urządzenia medyczne;
 • elektroniczne stymulatory nerwów.

Przy podpisywaniu Umowy-Zgłoszenia Klient jest zobowiązany do podania nr tel. do wszystkich zgłaszanych przez siebie uczestników wyjazdu, celem zapewnienia sprawnej komunikacji na wypadek zmian rozkładów lotu samolotu lub innych okoliczności. Dzieci do 2 lat (infant) podróżują na kolanach rodziców. Na pokład samolotów nie wolno wnosić m.in. ostrych przedmiotów (nie tylko metalowych), substancji żrących, toksycznych, łatwopalnych

i wybuchowych. Przedmioty takie jak np. korkociągi, nożyczki do paznokci itd. mogą być przewożone jedynie w bagażu głównym (nadawanym). Na pokład samolotu napoje wnieść można jedynie w butelkach o pojemności do 0,1 l, w ilości nieprzekraczającej łącznie 1 l. Powinny być one zapakowane w przezroczyste torby plastikowe. W przypadku zagubienia lub uszkodzenia bagażu należy fakt ten zgłosić niezwłocznie władzom lotniska (przed jego opuszczeniem) – stanowi to podstawę do ew. późniejszych roszczeń odszkodowawczych. Klient poszkodowany ma prawo domagać się od linii lotniczych pokrycia dodatkowych kosztów

poniesionych w związku z zagubieniem bagażu, powinien jednak udokumentować wszystkie poniesione wydatki. W razie potrzeby rezydent Espace Trans udziela informacji na temat właściwych metod postępowania i praw przysługujących Klientom. Limity bagażu w samolotach przysługujące na osobę, wynikają z warunków nakładanych przez poszczególnych przewoźników.


Bagaż


Linia Lotnicza WIZZIR (kierunek Grenoble/Turyn):


Każdy pasażer wybierający się na narty może zabrać ze sobą bagaż główny/rejestrowany (1 sztuka bagażu do 20 kg) jeden komplet sprzętu narciarskiego (narty lub snowboard w pokrowcu) + jedna sztuka bagażu podręcznego o maksymalnych wymiarach 40 x 30 x 20 cm i wadze do 10 KG (zabierany na pokład samolotu musi zmieścić się pod siedzeniem pasażera). Przekroczenie wagi i wymiarów dotyczących bagażu wiąże się z koniecznością poniesienia dodatkowych opłat według taryfy przewoźnika.


Linia Lotnicza LOT (kierunek Geneva):


Każdy pasażer wybierający się na narty może zabrać ze sobą bagaż główny o ładowności do 23 kg (1 sztuka bagażu) + komplet sprzętu sportowego (narty, kijki lub deska snowboardowa w pokrowcu) + bagaż podręczny do 7 kg. o wymiarach nie przekraczających 55x40x20 cm (zabierany na pokład samolotu). Ze względu na typ samolotu na trasie Warszawa - Geneva - Warszawa każdy pasażer jest zobowiązany do zgłoszenia przewozu nart lub deski snowboardowej w biurze Espace Trans. Jeżeli pasażer nie zgłosił wcześniej przewozu sprzętu linia lotnicza Lot może odmówić zabrania na pokład sprzętu narciarsko - snowboardowego. Przekroczenie wagi i wymiarów dotyczących bagażu wiąże się z koniecznością poniesienia dodatkowych opłat według taryfy przewoźnika.


Linia Lotnicza EASY JET (kierunek Geneva):


Każdy pasażer wybierający się na narty może zabrać ze sobą bagaż główny o ładowności do 23 kg (1 sztuka bagażu) + sprzęt sportowy (narty, kijki/deska snowboardowa w pokrowcu). Bagaż podręczny do 7 kg. o wymiarach nie przekraczających 55x45x25 cm (zabierany na pokład samolotu). Możesz zabrać JEDEN bagaż podręczny wraz z uchwytami i kołami. Ponadto możesz zabrać JEDNĄ małą torbę pod siedzenie (torebkę/laptopa), którą musisz umieścić pod siedzeniem z przodu.Osoby dorosłe/dzieci mogą zabrać ze sobą JEDEN element sprzętu sportowego na pasażera. Buty narciarskie muszą znajdować się w bagażu głównym-rejestrowym lub podręcznym. W przypadku chęci zabrania dodatkowej oddzielnej sztuki sprzętu sportowego np. nart z kijkami lub dodatkowo butów narciarskich wymagana jest dopłata 350,- pln/os. Żaden element sprzętu sportowego nie może ważyć więcej niż 20 kg. Każdy pasażer jest zobowiązany do zgłoszenia przewozu nart lub deski snowboardowej w biurze Espace Trans. Jeżeli pasażer nie zgłosił wcześniej, przy rezerwacji przewozu sprzętu linia lotnicza może odmówić zabrania na pokład sprzętu narciarsko - snowboardowego. Przekroczenie wagi i wymiarów dotyczących bagażu wiąże się z koniecznością poniesienia dodatkowych opłat według taryfy przewoźnika.


TRANSFERY:


Na lotnisku po przylocie oczekują na Klientów osoby realizujące transfery. Dysponują one listą pasażerów i prowadzą do odpowiedniego środka transportu. Transfery do poszczególnych hoteli oraz na stoki, mogą odbywać się bez pilota Espace Trans, a także mniejszymi środkami transportu w zależności od liczby osób. Organizację transferów do/z rezydencji/hoteli zaplanowano tak, aby zapewnić klientom najkorzystniejszą cenę. Podobnie jak w przypadku połączeń antenowych, jeżeli istnieje kilka potencjalnych dróg dojazdu na lotnisko, trasa planowana jest tak, aby zapewnić transfer dla wszystkich klientów z rezydencji/hoteli znajdujących się w położonych w pobliżu ośrodkach co może oznaczać przesiadki oraz oczekiwanie na współpasażerów w tzw. punktach transferowych/przesiadkowych w danym regionie (zazwyczaj placówki handlowe/markety/stacje benzynowe dworce itp). W niektóych przypadkach trasa przejazdu nie jest optymalna z punktu widzenia czasu przejazdu, który dla lotnisk Grenoble/Lyon/Genewa wynosi minimum 3-4h. Rezydent nie jest uprawniony do modyfikacji przesłanego przez biuro planu połączeń transferowych.

Klient w drodze indywidualnego ustalenia warunków umowy może zdecydować się na indywidualną organizację transferu. Istnieje możliwość zorganizowania na życzenie Klienta transferów indywidualnych bezpośrednio z dowolnego hotelu na lotnisko. Rozwiązanie takie, choć korzystniejsze czasowo jest jednak o wiele bardziej kosztowne.