TRZY DOLINY - LES TROIS VALLEES

Val Thorens / Les Menuires / Meribel - Mottaret / Brides les Bains / Courchevel / Orelle

Europe, Francja 3Vallees - Trzy DolinyVAL THORENS 2300 M

 znajduje się na wysokości 2.300 m i jest najwyżej położonym ośrodkiem sportów zimowych w Europie. Przebywając w Les 3 Vallées, sławnych Trzech Dolinach największym na świecie regionie narciarskim nie sposób ominąć tej wyjątkowej pod każdym względem stacji! Mimo tak dużej wysokości rezydencje zlokalizowane są bezpośrednio na stokach, a wspaniałe warunki śniegowe oraz dostęp do otaczających lodowców sprawia, że nawet w maju leży tu puszysty śnieg. Ponad 600 km tras i 205 wyciągów narciarskich w Trzech Dolinach jest tutaj na wyciągniecie ręki. Bezproblemowe połączenia najnowocześniejszymi wyciągami, gwarancja jakości i wygody na najwyższym poziomie czyni z ValThorens jedyny w swoim rodzaju kurort narciarski na skale światową. Val Thorens to aż 7 przełęczy i wierzchołków powyżej 3000 m n.p.m. Różnorodne tereny narciarskie na wysokości 1800 - 3230 m n.p.m. z pewnością zachwycą narciarzy na każdym poziomie umiejętności. Sieć wspaniałych i niezliczonych szlaków narciarskich rozpościera się pośród najsłynniejszych tras chociażby w okolicy majestatycznego Cime de Caron. (3200 m n.p.m.)


W żadnej innej europejskiej miejscowości narciarskiej nie jest się tak blisko nieba jak w Val Thorens. Ta słynna miejscowość sportów zimowych położona we francuskim regionie Rodano-Alpejskim na wysokości 2.300 m zapewnia zapierający widok na francuskie, ale i również szwajcarskie i włoskie Alpy i dlatego uchodzi za najwyżej położoną stację narciarską w Europie. To jednak nie wszystko co czyni Val Thorens jednym z najbardziej ulubionych francuskich celów fanów sportów zimowych. Położone na najwyższym miejscu, Val Thorens tworzy tak zwany szczyt terenu narciarskiego: Trzy Doliny, które uchodzą ze swoimi trzema dolinami i trasami o całkowitej długości 600 kilometrów za największy na świecie ze sobą zespolony teren narciarski. To oznacza: Val Thorens jest nie tylko bramą narciarskiego szału o nieporównywalnym wymiarze, lecz zapewnia dzięki swoim bezkonkurencyjnym wysokościom zabezpieczenie w śnieg – w dużej mierze dzięki „domowemu lodowcowi“ Cime de Caron o wysokości 3.200 metra, który do tego oferuje niezwykłą panoramę jednym spojrzeniem na więcej jak 1.000 szczytów.

Kto chce się najpierw skoncentrować na terenie Val Thorens, posiada ogromny wybór z ogólnie 68 zjazdów ze 140 kilometrami stoków, które są optymalnie ze sobą połączone dzięki 30 wyciągom. Z najgłębszego punktu terenu narciarskiego Val Thorens, stacji w dolinie wyciągu krzesełkowego Plan de l’Eau na 1.800 metrach aż do najwyższego punktu, stacji górskiej Bouchet na wysokości 3.230 metra. Pomiędzy znaleźć można zarówno nadzwyczajnie długie i urozmaicone zjazdy, liczne możliwości tras w głębokim śniegu, jak i bardzo szeroką ofertę snow parków z możliwością uprawiania freeride. Również dla początkujących i „normalnych“ narciarzy zaproponowane jest 26 czerwonych, 28 niebieskich i 10 zielonych tras, które gwarantują wystarczającą ilość atrakcji narciarskich.

Także poza stokami, snow parkami i trasami do biegów narciarskich Val Thorens ma z zanadrzu o wiele więcej. W niezliczonych, przyjemnych barach, kafejkach, restauracjach i dyskotekach spotyka się wieczorem, po zamknięciu wyciągów, międzynarodowa publiczność, aby zakończyć udany dzień spędzony na stoku. Kto w międzyczasie planuje dzień bez śniegu nie musi się nudzić. Liczne sklepy, butiki i pasaże handlowe zapraszają do robienia zakupów. Goście „Centre sportif“ mają możliwość pomiędzy pływaniem a programem wellness z sauną fińską lub parową & Co. Albo sportową odmianę grając w tenisa czy squasha. Kino, centrum bowling, nocna przejażdżka trasą saneczkową lub skuterem śnieżnym zaokrąglają ten zróżnicowany program spędzenia czasu wolnego, który oczekuje urlopowiczów w Val Thorens.


TERENY NARCIARSKIE VAL THORENS 

 

STACJE NARCIARSKIE/MIEJSCOWOŚCI W REGIONIE

  • VAL THORENS 
  • ORELLE 

 


WYSOKOŚĆ REGIONU NARCIARSKIEGO

  • 1800 - 3230 M
  • 100\% terenów narciarskich powyżej 1800 M npm


LICZBA/RODZAJ TRAS ZJAZDOWYCH

  • 150 KM / 86 trasy zjazdowe na każdym pozimie zaawansowanie

 


LICZBA/RODZAJ WYCIĄGÓW NARCIARSKICH

  • 28 wyciagów narciarskich


 

INTERAKTYWNA MAPA TRAS 3 VALLEES


  • Kliknij   i sprawdź aktualną sytuacja w regionie 3 VALLEES i sprawdź aktualną sytuacja w regionie 3 VALLEES DODATKOWE ATRAKCJE NA STOKACH: ROZRYWKA W VAL THORENS